Život v pohodě

Život by se neměl skládat pouze z práce, povinností a neustále snahy o něco. Je dobré mít i jakýsi nadhled a umět si život také zpříjemnit. Umožnit organizmu čas od času vypnout, uvolnit se, z relaxovat. Snad Vám zde na stránce nazvané: "Včera, dnes a zítra" přineseme malinko zajímavostí, které by Vám mohly zpříjemnit a také zjednodušit život. Odreagování od běžného shonu a doufáme, že i trochu inspirace k zamyšlení. Opět, jako vždy, necháme na Vás, jak moc vážně budete naše informace brát.

Někdy zde naleznete i informace o chystaných a připravovaných akcích a novinkách. 

Haiku

Víra hory přenáší, společnost ničí.

Vše co jsme kdy řekli nebo chceme říct, už s největší pravděpodobností řekl někdo před námi.

Citát nebo přísloví dne

„Čas míjí, nevšímaje si břicháčů, sedících doma.“

Kagemni

Svátky a jmeniny

V neděli svátek slavili Alexandra a Selma. Pokud jste jejich svátek prošvihli, těžko to doženete, ale za pokus to vždy stojí.  U našich přátel  na Slovensku, slavil své jmeniny Ervín

V pondělí svátek slaví Evženie a Leonid. Jsou-li ve Vašem okolí nositelé tohoto jména, máte obrovskou možnost udělat jim den krásnější.                                                               V pondělí slaví své jmeniny na Slovensku Slavomír

Všem k jejich dnešnímu svátku nebo narozeninám gratulujeme a přejeme POHODOVÝ DEN plný těch nejlepších zážitků.  

V úterý budou svátek slavit Vojtěch, Vojtěška, Gerhard a Garik. Dvacet čtyři hodin není moc, ale na přípravu oslavy by to stačit mohlo.                                                           Vojtech bude slavit své jmeniny na Slovensku.                     

V jaké fázi ročního cyklu se právě nacházíme.

Pro ty z Vás, co ještě nemáte naši video-prezentaci nazvanou ROČNÍ CYKLY chci říci, že se nacházíme ve druhé polovině jarního období.

Východ a západ slunce

Nacházíme se v časovém úseku pohybu země, kdy se den začíná prodlužovat. Dnes slunce zapadá v 20:07 hodin a zítra bude vycházet v 05:54 hodin („díky letnímu času").

Činnost podle měsíce

Pravidlo platí od neděle 17:59 hodin do středy  00:50 hodin (letního času).

Těchto pár dnů bude mít vliv především na stehna a žíly a s tím spojenou pohyblivost. Pokud se nějaké omezení projeví, můžete si zkusit pomoci dostatkem správného pohybu. Jako vždy i tentokrát se pokuste vyhnout, jestli to alespoň trochu jde, chirurgickým zákrokům na těchto částech těla.

Systém orgánů – smyslové orgány. Část rostliny – plod. Kvalita živiny – bílkoviny. Kvalita dne – teplý den.

Jsou to nejpříznivější dny pro konzervování. Podmínky pro udržování dobrých vztahů jsou velmi dobré, stejně jako na krátkou cestu třeba na venkov, doplnění si vzdělání, učení se na zkoušky, konferenci, plánování a organizování, sportování nebo třeba účast na závodech. Můžete si být více jistí při představovacím pohovoru a také u přednášky nebo propagace.

Nezapomínejte na tolik důležité sportování, ale uvědomte si, že i sportovat se musí umět. Snažte se dovědět vše, aby Vám sport neškodil, ale pomáhal.

Fáze ubývajícího měsíce, ve které se právě nacházíme, můžeme velmi dobře využít na zbavování se čehokoliv, včetně nadbytečné hmotnosti. Snažíte-li se zhubnout, jsou tyto dny Vaší snaze obzvlášť nakloněné. Máte skvělé podmínky se do toho pořádně opřít.

Vy, co se naopak snažíte přibrat, zvolněte tempo a nechejte organizmus trochu spočinout, aby se lépe připravil na fázi měsíce vhodnou na přibírání.