Život v pohodě

Život by se neměl skládat pouze z práce, povinností a neustále snahy o něco. Je dobré mít i jakýsi nadhled a umět si život také zpříjemnit. Umožnit organizmu čas od času vypnout, uvolnit se, zrelaxovat. Snad Vám zde na stránce nazvané: "Bylo, je a bude" přineseme malinko zajímavostí, které by Vám mohly zpříjemnit a také zjednodušit život, odreagování od běžného shonu a doufáme, že i trochu inspirace k zamyšlení. Opět, jako vždy, necháme na Vás, jak moc vážně budete naše informace brát.

Někdy zde naleznete i informace o chystaných a připravovaných akcích a novinkách. 

Haiku

Víra hory přenáší, společnost ničí.

Vše co jsme kdy řekli nebo chceme říct, už s největší pravděpodobností řekl někdo před námi.

Citát nebo přísloví dne

Dluh je první dědic.

Německé přísloví

Svátky a jmeniny

V pátek svátek slavili: Lukáš a Donovan. Pokud jste jejich svátek prošvihli, těžko to doženete, ale za pokus to vždy stojí.                                                                         U našich přátel na Slovensku slavil své jmeniny Lukáš

V sobotu svátek slaví Michaela, Michala a Joel. Jsou-li ve Vašem okolí nositelé tohoto jména, máte obrovskou možnost udělat jim den krásnější.                                    V sobotu slaví své jmeniny na Slovensku Kristián

Všem k jejich dnešnímu svátku nebo narozeninám gratulujeme a přejeme POHODOVÝ DEN plný těch nejlepších zážitků.  

V neděli budou svátek slavit Vendelín, Eunika, Kleopatra a Vendelína. Dvacet čtyři hodin není moc, ale na přípravu oslavy by to stačit mohlo.                                                Vendelín bude slavit své jmeniny i na Slovensku.                

V jaké fázi ročního cyklu se právě nacházíme.

Těm z Vás, co ještě nemáte naši video-prezentaci nazvanou ROČNÍ CYKLY chci říci, že se nacházíme ve druhé polovině podzimního období. 

Je po letním slunovratu a to je moment, kdy se příbližujeme (Země) ke slunci.

Východ a západ slunce

Nacházíme se v časovém úseku pohybu země, kdy se den začal zkracovat a pomalu se začíná prodlužovat noc. Dnes slunce zapadá v 18:04 hodin a zítra bude vycházet v 07:32 hodin („díky letnímu času"). 

Činnost podle měsíce

Pravidlo platí od soboty 12:43 hodin do pondělí 18:29 hodin (letního času).

Hruď, plíce, žaludek, játra a žluč, jsou ovlivňovány v těchto dnech měsícem více než v jiné dny. Vyvarujte se nadměrné zátěže těchto částí těla a systémů a pokud to jenom trochu jde i operacím a podobným zatěžujícím zákrokům.

Vlasy stříhané v těchto dnech nedrží dobře a cuchají se.

Systém orgánů – nervový systém. Část rostliny – list. Kvalita živiny – uhlohydráty. Kvalita dne – mokrý den.

V těchto dnech se Vám bude dařit při vaření, pečení chleba a zadělávání kynutého těsta. Vaše nehty na rukou ocení péči více než je tomu v jiné dny.

Pokud se pohybujete ve světě financí, pak věřte, že jsou vhodné dny pro plánování rozpočtu, ukládání peněz a peněžnictví vůbec.

Zkrášlování bytu, ať už s Feng-Shui nebo bez, Vám půjde lépe od ruky, včetně úklidu a dělání pořádku v domácnosti.

Věnovat se s vyšším úsilím obchodu a prodeji, bude také velice příznivé.

Jednání jakéhokoliv druhu, se v těchto dnech, spíše ukončí dohodou.

Můžete se věnovat umění, šití nebo třeba kutilským pracím. Pohyb Vám udělá dobře, ale nezapomínejte i na tolik potřebný odpočinek a relaxaci. V rámci toho můžete navštívit rodinu, setkat se s přáteli. Návštěva restaurace bude na romantiku jako stvořená a pokud se rozhodnete rovnou pro svatbu, vybrali jste šťastný den.

Nezapomínejte na tolik důležité sportování, ale uvědomte si, že i sportovat se musí umět. Snažte se dovědět vše, aby Vám sport neškodil, ale pomáhal.

Fáze ubývajícího měsíce, ve které se právě nacházíme, můžeme velmi dobře využít na zbavování se čehokoliv, včetně nadbytečné hmotnosti. Snažíte-li se zhubnout, jsou tyto dny Vaší snaze obzvlášť nakloněné. Máte skvělé podmínky se do toho pořádně opřít.

Vy, co se naopak snažíte přibrat, zvolněte tempo a nechejte organizmus trochu spočinout, aby se lépe připravil na fázi měsíce vhodnou na přibírání.