Život v pohodě

Život by se neměl skládat pouze z práce, povinností a neustále snahy o něco. Je dobré mít i jakýsi nadhled a umět si život také zpříjemnit. Umožnit organizmu čas od času vypnout, uvolnit se, z relaxovat. Snad Vám zde na stránce nazvané: "Včera, dnes a zítra" přineseme malinko zajímavostí, které by Vám mohly zpříjemnit a také zjednodušit život. Odreagování od běžného shonu a doufáme, že i trochu inspirace k zamyšlení. Opět, jako vždy, necháme na Vás, jak moc vážně budete naše informace brát.

Naleznete zde i informace o chystaných a připravovaných akcích, jako jsou například webináře. Bylo by fajn, kdybyste nám napsali, který den v týdnu a v kolik hodin by právě pro Vás byl webinář nejvhodnější. Je jasné, že se všichni neshodnete, ale my budeme mít větší šanci, vše lépe nastavit, abychom Vám vyšli co nejvíce vstříc. 

Podstránka nazvaná: "Kam na pohodu", je myšlená pouze pro Vás. Můžete nám posílat své typy na volné chvíle a podělit se tak s ostatními o své zážitky na místech, které byste doporučili ostatním návštěvníkům našich stránek k navštívení. 

Haiku

Lidé neschopní jsou nejvíce slyšet, naslouchám tichu.

Vše co jsme kdy řekli nebo chceme říct, už s největší pravděpodobností řekl někdo před námi.

Citát nebo přísloví dne

„Tak jsou naše mysli uzpůsobeny, takový je jejich předsudek, že se člověku, jakmile přemýšlí o bohu, namítne forma lidská.“

Cicero

Svátky a jmeniny

V pátek  svátek slavily Jiřina, Jorga a Jorika. Pokud jste jejich svátek prošvihli, těžko to doženete, ale za pokus to vždy stojí.  U našich přátel na Slovensku, slavil své jmeniny Pravoslav

V sobotu mají svátek Ljuba, Luba a Danuta. Jsou-li ve Vašem okolí nositelky tohoto jména, máte obrovskou možnost udělat jim den krásnější.                                                                    V sobotu slaví své jmeniny na Slovensku Ida a Liana.                

V neděli budou svátek slavit Miloslava, Grácie a Fiona. Čtyřicet osm hodin není moc, ale na přípravu oslavy by to stačit mohlo.                                                                                    Miloslava bude slavit své jmeniny i na Slovensku.                     

V jaké fázi ročního cyklu se právě nacházíme.

Pro ty z Vás, co ještě nemáte naši video-prezentaci nazvanou ROČNÍ CYKLY, uvedu, že nacházíme v období jara.

Východ a západ slunce

Nacházíme se v časovém úseku pohybu země, kdy se den začíná prodlužovat. Dnes slunce zapadá v 17:22 hodin a zítra bude vycházet v 07:10 hodin.

Činnost podle měsíce

Pravidlo platí od pátku 15:03 hodin do neděle 16:21 hodin.

Hruď, plíce, žaludek, játra a žluč, jsou ovlivňovány v těchto dnech měsícem více než v jiné dny. Vyvarujte se nadměrné zátěže těchto částí těla a systémů a pokud to jenom trochu jde i operacím a podobným zatěžujícím zákrokům.

Vlasy stříhané v těchto dnech nedrží dobře a cuchají se.

Systém orgánů – nervový systém. Část rostliny – list. Kvalita živiny – uhlohydráty. Kvalita dne – mokrý den.

V těchto dnech se Vám bude dařit při vaření, pečení chleba a zadělávání kynutého těsta. Vaše nehty na rukou ocení péči více než je tomu v jiné dny.

Pokud se pohybujete ve světě financí, pak věřte, že jsou vhodné dny pro plánování rozpočtu, ukládání peněz a peněžnictví vůbec.

Zkrášlování bytu, ať už s Feng-Shui nebo bez, Vám půjde lépe od ruky, včetně úklidu a dělání pořádku v domácnosti.

Věnovat se s vyšším úsilím obchodu a prodeji, bude také velice příznivé.

Jednání jakéhokoliv druhu, se v těchto dnech, spíše ukončí dohodou.

Můžete se věnovat umění, šití nebo třeba kutilským pracím. Pohyb Vám udělá dobře, ale nezapomínejte i na tolik potřebný odpočinek a relaxaci. V rámci toho můžete navštívit rodinu, setkat se s přáteli. Návštěva restaurace bude na romantiku jako stvořená a pokud se rozhodnete rovnou pro svatbu, vybrali jste šťastný den.

Nezapomínejte na tolik důležité sportování, ale uvědomte si, že i sportovat se musí umět. Snažte se dovědět vše, aby Vám sport neškodil, ale pomáhal.

Fáze přibývajícího měsíce, ve které se právě nacházíme, je pravým opakem měsíce ubývajícího. Přibývající měsíc, od novoluní po úplněk, se náramně hodí k nabývání, zadržování, získávání čehokoliv. Chcete-li nebo potřebujete-li přibrat na váze máte velkou možnost udělat větší krok k cíli. Neváhejte a zvyšte své úsilí. Dvojnásob se Vám vyplatí.  

Vy, co se naopak snažíte zhubnout, zvolněte tempo a nechejte organizmus trochu spočinout – srovnat, aby se lépe připravil na fázi měsíce vhodnou na hubnutí.