Mořská plazma Quinton

Jedna krabička 30 ampulí stojí 900,- Kč.

Jak to, že jsou minerály v mořské plazmě organické?

Organické – tedy pro tělo vstřebatelné – jsou díky fytoplanktonu a zooplanktonu. Fytoplankton přemění anorganické minerály díky fotosyntéze. Posléze je konzumován menšími živočichy v oceánech – zooplanktonem. Ten tyto látky stráví a vyloučí čistou, na organické minerály již bohatou tekutinu, kterou je právě mořská plazma. Stejně tak, jako se minerály nacházejí nejprve v půdě a díky rostlinám jsou transformovány do poživatelné podoby, tak také v oceánu jsou minerály díky rostlinám transformovány na poživatelné pro další články potravního řetězce.

Jaký je rozdíl mezi Hypertonic a Isotonic?

Hypertonic je koncentrovanější. Přesně tak, jak se načerpá v oceánu. Projde pouze studenou mikrofiltrací. Koncentrace minerálů v něm je vyšší než v těle. Užívá se především zpočátku mořské terapie, pro stabilizaci hodnot minerálů v organismu. Většina lidí má z různých důvodů minerály v nerovnováze. Běžně se doporučuje vykonat alespoň 3 cykly užívání Hypertonického roztoku předtím, než se přejde na „udržovací” Isotonic. Vzhledem k obecnému nedostatku minerálů v půdě a potažmo v potravinách, rychlému a náročnému životnímu stylu, stresu, fyzické námaze v zaměstnání nebo při sportu, není výjimkou dlouhodobé užívání hypertonické mořské plazmy. Jedinou výjimku tvoří osoby se sníženou funkčností ledvin, problémy s vysokým krevním tlakem a malé děti.

Isotonic je méně koncentrovaný. Mořská plazma načerpaná v oceánu, je dle přísných podmínek ředěna pramenitou vodou s nízkým obsahem minerálů, aby nenarušovala jejich přirozený poměr. Koncentrací se rovná přirozené koncentraci minerálů v organismu. Také prochází studenou mikrofiltrací a veškeré postupy při výrobě jsou dodržovány přesně tak, jak postupoval René Quinton. Tento postup je velmi složitý, neboť se nemůže použít mrtvá osmotická nebo destilovaná voda a už vůbec ne elektrolýza, neboť by bylo nutné mořskou plazmu zahřát, a to by ji poškodilo a zničilo živé látky v ní. Isotonická mořská plazma je vhodná pro všechny. Většinou se používá jako udržovací dávkování pro zachování stabilních minerálních hodnot v organismu.

Proč potřebujeme minerály?

Minerály potřebuje naše tělo – proto jíme. Z jídla minerály získáváme a je to nejpřirozenější způsob. Bohužel vzhledem k současnému stavu zemědělství a chování se k půdě, obsahují potraviny stále menší a rapidně klesající množství minerálních látek a stopových prvků. Minerály vyživují buňky, v těle podporují funkce jednotlivých orgánů a funkci celého organismu. Snaha o doplnění minerálů pitím minerálních vod a užíváním doplňků stravy zaměřených na jeden prvek nebo malou skupinu prvků, mají minimální efekt na zdraví. Mořská plazma obsahuje 78 těchto prvků, což jsou veškeré, které tělo potřebuje. Jejich vzájemná vyváženost poté zaručí jejich 100 % využití v organismu. Krev a intracelulární tekutiny, pot, slzy, mají stejné minerální složení jako mořská plazma. To byl zásadní objev zakladatele terapie mořskou plazmou René Quintona před více než 100 lety. Mořská plazma je pro ty, kteří se skutečně zajímají o své zdraví a hledají příčiny nikoli následky. Mořská plazma neléčí, ale podporuje tělo tak, aby se mohlo uzdravovat přirozeně samo a bylo odolnější vůči nemocem díky své imunitě. Mořská plazma není chemický lék ani stimulant, který zaručí okamžitý efekt potlačením symptomů. Mořská plazma by měla být součástí zdravého života, stejně tak jako zdravá strava, čerstvý vzduch, dobrá voda a pohyb. Není náhradou pestré stravy. Jedná se o doplněk stravy k orálnímu užití.

Kde přesně se mořská řasa čerpá

Čerpá se v planktonových oblastech v oceánech. Těchto míst je na planetě více, ale mořská plazma Quinton se čerpá v Biskajském zálivu, kde ji dříve čerpal i René Quinton. Výhodou těchto oblastí je, že jsou mimo pevninu, která je bohužel kvůli zemědělským technikám a pesticidům zdecimována a v půdě a následně v potravinách minerálů ubývá. Tato místa jsou v podstatě nedotčena, jsou to oblasti hojnosti, kde se vyskytuje mořský život ve větší míře než v jiných oblastech. Lidem se bohužel daří znečišťovat i oceány, ale planktonové oblasti zůstávají nedotčeny, a to zejména díky regenerační schopnosti planktonu a oceánským proudům. Tyto oblasti dodávají 2/3 kyslíku pro celou planetu, působení fotosyntézy a potravního řetězce počínaje fytoplanktonem zajišťují zdroj vysoce vstřebatelných organických minerálů. Mořská plazma navíc prochází studenou mikrofiltrací a při výrobě jsou dodržovány nejpřísnější farmaceutické požadavky. Není náhoda, že složením mořská plazma téměř odpovídá složení krevní plazmy. René Quinton ji pojmenoval plodovou vodou lidstva.

Kdy pocítím efekt

Uvádí se, že první známky účinku se pociťují po prvních 21 dnech užívání. Sportovci nebo lidé podstupující velkou fyzickou zátěž, mohou účinky pociťovat rychleji, a to především při regeneraci svalových nebo šlachových zraněních. Nicméně se jedná o velmi individuální záležitost. Každý je jinak stavěný a   každý má jiné podmínky či dodržuje jiný životní styl. K tělu je potřeba přistupovat holisticky a uvědomovat si jedinečnost každého z nás. U minerálů platí, že jejich doplnění a vyrovnání jejich hladiny v buňkách trvá poměrně dlouhou dobu. Buňky se musí nasytit a vyrovnat ztráty, způsobené životním stylem a dalšími aspekty působícími na organismus. Je to veliká pomoc organismu při jeho vyrovnávání se s mnoha nemocemi a problémy. Bez minerálů a dalších významných výživových složek, by to v podstatě bylo nemožné. Je nesmírně důležité dodávat tělu vstřebatelné organické minerály, a ještě důležitější je dodat minerály v přesných vzájemných poměrech. Jedině tak je tělo plně využije. Mořská plazma je skutečně, co se minerálů týče, grál mezi ostatními produkty a buňky ji velmi efektivně vstřebávají. Jedná se o zdravý přístup k životu a výživě.

René Quinton (1866–1925)

Tento uznávaný lékař, biolog, paleontolog, geolog, biochemik a fyziolog nebyl prvním, kdo se touto myšlenkou zabýval, nicméně to byl právě on, kdo se vydal po stopách vzniku života na Zemi. Tedy, že všudypřítomná voda je původem života na této planetě. Věřil, že první žijící buňka vznikla v oceánu před zhruba třemi biliony let ve formě jednobuněčné mořské řasy, která potom vydláždila cestu vývoji dalšího života. Toto ho přimělo k jednomu z největších objevů v medicíně. Tato otázka, kde život začíná, ho vyslala na expanzivní cestu za poznáním, vedla ho k pozorování životního cyklu v hlubinách moře. Zjistil, že hluboko v moři, ve víru mořského planktonu se voda liší od běžné mořské vody, a to díky vysokému bioaktivnímu obsahu minerálních látek, který je dán sekretem fytoplanktonu a zooplanktonu. Zachytil mikroskopické vzorky souboru těchto mikroskopických organismů, pasivně se vznášejících ve vodách a následně je studoval. Závěr tohoto jeho bádání byl ohromující. Zkoumaný materiál měl pozoruhodnou podobnost s krevní plazmou. Vedl řetězec pokusů na psech. Jejich ztracenou či odebranou krev nahradil touto plasmou. Nejen že zvířata tento zákrok přežila, avšak jejich zdravotní stav se výrazně zlepšil a předčil zdravotní kondici před experimenty. Tuto tekutinu nazval mořskou plazmou… později popisovanou jako QMP – Quinton Marine Plasma. V roce 1912 René Quinton napsal svou závěrečnou knihu nazvanou „L´eu de mer milieu organiqe“ („Mořská voda, organické prostředí), která budila ve vědecké obci značný ohlas. Objem informací o vědě a klinickém využití Quintonovy mořské plazmy je impozantní. Tak proč jsme o tom neslyšeli již dříve? Byla vnímána jako ohrožení pro rychle se rozvíjející farmaceutický průmysl. Koneckonců, vždyť QMP byla považována za tolik efektivní prostředek pro léčbu široké škály onemocnění. Byl přijat zákon, jehož snahou bylo zastavit rozšířené užívání QMP v celé Evropě. Tento zákon vyžadoval, aby všechny injekční léky byly tepelně sterilizovány. Farmaceutický průmysl dobře věděl, že jedním ze základů účinnosti QMP byla samotná skutečnost, že jemné složení této tekutiny nesmí být vystaveno teplu – tuto vědeckou pravdu dokumentoval Quinton před více než 70 lety. Člověk by si myslel, že takovýto vědecký odkaz bude zachován za každou cenu pro budoucí generace. Avšak bylo zjištěno, že knihy a zdroje materiálů Reného Quintona a jeho vědecké příspěvky prakticky neexistují. Tyto materiály byly systematicky odstraňovány jako součást plánu nahradit tyto úžasné, bezpečné, jednoduché, účinné, a navíc nenákladné způsoby léčby farmaceutickými produkty. Quintonovou touhou bylo přinést mořskou plazmu dětem v Africe, trpícím úplavicí, cholerou, podvýživou a dehydratací. Jeho sen se však nenaplnil, během první světové války byl povolán do francouzské armády. V roce 1925 zemřel na následky válečného poranění.

V holistické medicíně je již dávno známo, že Hippokrates měl pravdu, když radil lékařům léčit spíše jedince nežli nemoc…V roce 1800 Louis Pasteur, otec mikrobiologie, prohlásil, že infekce je způsobována bakteriemi a viry. Jeho kolega Antoine Béchamp však veřejně nesouhlasil a tvrdil, že to bylo způsobeno selháním vnitřního prostředí v těle, které pak útoku mikrobů podlehlo. Lékařští profesionálové se přiklonili k Pasteurově verzi. Nicméně nakonec i sám Pasteur uznal, že Béchamp měl pravdu. Na své smrtelné posteli připustil: „Měl pravdu, mikrob není nic, prostředí je všechno…“. Avšak tehdejší moderní medicína zůstala u původního rozhodnutí. Naštěstí několik stoupenců Reného Quintona pokračovalo v původním výzkumu a doložili důkazy o příznivých izotonických a hypertonických účincích QMP a šířením teze, že člověk bude zdravý, pokud bude jeho vnitřní prostředí v rovnováze. Existuje zde jen málo kontraindikací a nejsou zde hlášené žádné nežádoucí účinky po 110 letech užívání. QMP lze využit v medicínských oborech jako je pediatrie, neurologie, alergologie, gastroenterologie, dermatologie (např. pro léčbu psoriázy, atopického ekzému, akné…), urologie, endokrinologie, ale též pro léčbu respiračních onemocnění a léčbu poruchy přijímání potravy (např. anorexie). Může být považován za cenný doplněk při léčení rakoviny, leukémie a roztroušené sklerózy. Navzdory všem překážkám, QMP byla přes 100 let používána tisíci lékařů v Evropě, Asii, Jižní Americe v klinických a nouzových situacích. Byla tajně používána francouzskou armádou jako náhrada krevní plazmy. Sérum vyráběné podle Quintonovy receptury z mořské vody je terapeuticky používáno dodnes v alternativní medicíně. Je úžasným prostředkem, jak pomoci podvyživeným dětem. QMP je vodič, který spolehlivě dopomůže saturování potřebných látek lidskému tělu. Její účinky mohou samozřejmě využívat i zdraví lidé – jednoduše k udržení zdraví. Uživatelé běžně popisují změny jako je zvýšení energetické hladiny, zlepšení schopnosti koncentrace a snížení potřeby spánku. Vrcholoví sportovci používají QMP produkty pro maximalizaci výkonů. Je tomu tak díky využití ideální rovnováhy elektrolytů, která pomáhá udržovat optimální hydrataci těla. Oceán je jako plodová voda lidstva, je starý jako sama planeta Země. Byl zdrojem inspirací a praktického užití již dávno před datováním narození Krista… Filozofové, historici, umělci, vědci, objevitelé, politici a lékaři v něm našli ty nejhlubší myšlenky. My jsme lidé planety Země, jsme její součástí a měli bychom být vděčni za tento slaný dar. Mořská voda je pro naše těla dobrá a přirozená. René Quinton byl samouk, který brzy po svých třiceti letech naprosto změnil lékařství a biologii navzdory tomu, že neměl žádné přírodovědecké univerzitní vzdělání. Jeho evoluční teorie byla považována za přesnější než Darwinova. Jeho přístup k bacilům, virům a bakteriím se od toho Pasteurova dost lišil. V článku v novinách L´intrnsigeant z roku 1907 napsal: “Jaký je Pasteurův přístup? Lék na jednu nemoc. Lék, který útočí pouze na jeden mikrob. A jaký je Quintonův přístup? Je to mořská plazma, která neútočí na žádný jednotlivý mikrob, ale namísto toho dává živé buňce sílu zaútočit na všechny. Díky své metodě zachránil mnoho životů. Všechny jeho pokusy byly oficiálně zaznamenané a jejich výsledky vědecky prokázané. Jeho léčba, tehdy dobře známá jako Quintonova plazma, byla založená na mořské vodě. Svými nevyvratitelnými experimenty dokázal nejenom to, že život pochází z moře, ale také to, že mořské prostředí je základem složení našeho organismu. Moře je doslova naší krví. Tento muž byl bohužel nespravedlivě zapomenut po objevení penicilinu a antibiotik. Syntetické léky s vedlejšími účinky nyní vládnou modernímu lékařství. O Quintonově objevu je přitom dokázáno, že je velice účinný a zároveň neškodný. Ztratili jsme spojení s mořem, které zrcadlí naše původní vnitřní prostředí? 

“Naše Země je z kosmického pohledu označována jako “modrá planeta”. Moře a oceány pokrývají tři čtvrtiny jejího povrchu. Toto je známo nám všem… Avšak málokdo z nás si uvědomuje souvislosti a zdroje zdraví, které nám naše planeta touto slanou vodní přesilou nad pevninou dává. Moře je ohromnou zásobárnou života.”

René Quinton

Historie

V roce 1897, na katedře patologické fyziologie Collège de France v Paříži, provedl René Quinton sérii experimentů, které měly zahájit na celém světě průkopnické výzkumy. Vědecké poznatky a metody Quintonovy práce doposud u lékařů a vědeckých pracovníků probouzejí obrovský zájem.

Ten rok prováděl René Quinton pokusy s mořskou plazmou v první skupině čtyř nemocných psů. Nitrožilní aplikace speciálně upravené mořské vody měla prokázat, že tato voda může být aplikována přímo do těla obratlovců. Cílem bylo dokázat, že nenastanou žádné nežádoucí chemické reakce a že nedojde k žádné nežádoucí mechanické změně nebo k negativním změnám vnitřního prostředí, jako by mohlo být například poškození orgánů (ledviny).

Jeden ze psů dostal nitrožilně 66 % své hmotnosti mořské plazmy, další 81 % a třetí 104 %. Zkráceně – ve všech třech experimentech nebyl prokázán negativní dopad. Po ukončení rehabilitace byla zvířata v mnohem lepším stavu než před zákrokem.

Další pokusy a zkušenosti (popsané v knize René Quintona) in vitro, na bílých krvinkách ryb, obojživelníků, plazů, savců a ptáků, ukazují jednoznačně totožnost mořské vody a vnitřního prostředí, a schopnost leukocytů přežít v mořském prostředí 3 až 4krát déle, než ve fyziologickém roztoku.

V roce 1902 přerušuje René Quinton přímou spolupráci s Collège de France s tím, že je čas prakticky provádět soubor znalostí a zkušeností z posledních let.

V roce 1904 publikoval ve francouzštině své klíčové dílo „Mořská voda – organické prostředí“, s originálním popisem mořské plazmy a popisem všech svých pokusů. Tato publikace je výchozím bodem Laboratoires Quinton, farmaceutické laboratoře, od roku 1905 známé jako Quinton Plasma.

V roce 1921 vydal René Quinton monumentální klinickou práci (experimentálně nepopiratelnou i dnes) o použití plazmy Quinton v pediatrii, pod vedením Jeana Jarricota MD, ředitele ošetřovny válečného loďstva v Lyonu 1913–1938.

Výsledkem bylo otevření několika klinik, kde byla poskytnuta léčba mořskou plazmou Quinton pro bezpočet nastávajících a kojících maminek, nekojených dětí a pro děti i dospělé všech věkových kategorií, kteří trpěli nějakou formou onemocnění nebo poruchy.

Tato terapie byla přerušena během první světové války, ale v letech, které následovaly,

Dr. Jarricot, Dr. Mac, Potocki a řada dalších lékařů, nadále používali tuto formu léčby a pokračovali v provádění dalších výzkumů s významnými výsledky.

René Quinton umírá 13. července 1925 v Paříži. Jeho pohřbu, který se konal v kostele Saint Ferdinand des Ternes se zúčastnilo mnoho vážených osobností té doby.

V roce 1960 se farmaceutická společnost přesouvá z Paříže do Pessac poblíž Bordeaux, čímž vznikají dva paralelní podniky s produkty Quinton. Quinton – rodinný podnik potomků René Quintona (provozující mořské kliniky) a Laboratoires Quinton, farmaceutické laboratoře, od roku 1905 známé jako Quinton Plasma.

V roce 1970 dostane potvrzení (registrace léčiva) ve VIDAL (lékařský slovník) Quinton plasma s číslem NL 5735 a Quinton Duplase NL s číslem 5736.

V roce 1973 registrace AMM (Nové záznamy léků), které identifikují každou lékovou formu.

1975 sloučení zařízení Laboratoires Quinton a Quinton.

V roce 1982 úprava evropského lékopisu a povinné laboratorní úpravy, způsobující postupné ukončení prodeje Plasma de Quinton a Duplase de Quinton.

Roku 1979 René Anrep uvádí na trh Quinton Hypertonic jako „doplněk stravy“ a počátkem osmdesátých let se ruší zařízení z Pessac (Bordeaux – Francie) a distribuce přechází do Montoire (Francie), nového sídla společností Laboratoires Quinton a distribuční společnosti René Quinton.

V roce 1989, Laboratoires Quinton-Ocean-therapy zakládají nový podnik pro „doplňky stravy“.

V roce 1996, vznikají nynější Quinton laboratories, farmaceutické laboratoře, nacházející se ve městě Alicante ve Španělsku. Vlastníci této společnosti jsou potomky René Quintona.

 

René Quinton zjistil, že tělesné buňky jsou obklopeny kapalinou, nebo plazmou, která je v minerálním složení a stupni koncentrace velmi podobná pravěké vodě v oceánu. Po letech výzkumu, byl René Quinton schopen určit ideální geografické umístění, kde se tato nedotčená oceánská voda dá čerpat.

Laboratoře Quinton 

jsou farmaceutické laboratoře, které produkují mořskou plazmu Quinton studenou mikrofiltrací mořské vody, z míst určených samotným René Quintonem. Tyto farmaceutické laboratoře vlastní i přímí dědici francouzského biologa a fyziologa René Quintona.  V laboratořích se pečlivě a důsledně dodržují původní metody svého zakladatele  a tyto metody jsou provozovány podle Evropského lékopisu. Jako jediné na světě, tyto laboratoře produkují mořskou plazmu za pomoci studené mikrofiltrace, díky čemuž je výsledný produkt bakteriologicky čistý, avšak nemusel podstoupit zahřívací proces, při kterém se uvolňuje mnoho volných radikálů a výsledný produkt se tak poškodí. Máme k dispozici odborníky, kteří jsou naprostou světovou špičkou v tomto oboru. Laboratoře v Alicante, kde firma sídlí, fungují za velice přísných farmaceutických podmínek na té nejvyšší úrovni. Každá nová vyrobená série mořské plazmy je podrobena několika testům a pečlivému rozboru v certifikovaných laboratořích. Výsledný produkt je unikátní zejména svou podobností minerálního složení, které svým poměrem minerálů a stopových prvků odpovídá vnitřnímu prostředí našeho organismu. V každé ampulce nalezneme 78 minerálů a stopových prvků. Jsme jediní výrobci těchto produktů dle originálních receptur René Quintona na světě. Naše výzkumy a produkce je zaměřena výhradně na využití roztoků z mořské plazmy. Distribuce mořské plazmy se po celém světě, poslední dobou, začíná stále více rozrůstat. V České republice a na Slovenku se jedná o novinku a stále více zákazníků si hledá cestu k tomuto unikátnímu produktu se světovou kvalitou.

Co je studená mikrofiltrace

Mořská plazma po jejím načerpání prochází studenou mikrofiltrací. Je to z toho důvodu, že pokud bychom ji tepelně sterilizovali, přišli bychom o mnoho prospěšných látek. Je totiž bohatá nejen na minerální látky, ale také organický uhlík což jsou aminokyseliny, vitamíny, řetězce DNA atd. Organický uhlík má pozitivní účinky na organismus a zahřátím by se nevratně poškodil. Zahříváním mořské vody také vznikají volné radikály, které mají vedlejší účinky a spíše dehydratují namísto hydratace. V neposední řadě zahříváním měníme energii vody. Množství energie studené mořské vody je mnohonásobně vyšší, nemluvě o tom, že voda má vysoké vibrace tam, kde může přirozeně vířit a to jsou právě planktonové oblasti. Tam voda nabírá svou živoucí sílu, nechceme ji tedy snižovat.

STUDIE A INFORMACE

Laboratoře Quinton jsou farmaceutické laboratoře, které se věnují výlučně přípravě za studena mikrofiltrované mořské vody. Laboratoře vlastní přímí dědici francouzského biologa a fyziologa Reného Quintona a vyznačují se úzkostlivým dodržováním původní metody svého zakladatele, kterou jsme dokázali aktualizovat podle evropského lékopisu. 

Studie in vitro a in vivo pro vyhodnocení potenciální aktivity roztoku Quinton v imunitním systému.

Dr. José Miguel Sempere. Lékař specialista v imunologii a profesor biotechnologie na univerzitě v Alicante.

Mořská voda udržuje imunologický systém ve střehu

Práce provedené Dr. Josém Miguelem Semperem ve spolupráci s výzkumnou skupinou imunologie univerzity v Alicante, prokazují významnou imunomodulační aktivitu produktů Quinton jak in vitro, tak in vivo, jejíž nejdůležitější výsledky jsou následující:

 • Buňky imunitního systému se potřebují aktivovat, aby mohly vykonávat své funkce. Tato aktivace je obvykle spojena s proliferací a v některých případech s buněčným dělením. Leukocyty kultivované in vitro v izotonickém roztoku Quinton, udržují svou morfologii a životaschopnost během celé kultivace. Izotonický roztok Quinton se zdá být schopný sám o sobě (bez přidaných stimulů) provádět některé druhy buněčné aktivace a vyvolávat tak imunologickou reakci.
 • Leukocyty kultivované in vitro v izotonickém roztoku Quinton, prokazují nárůst intracytoplazmatické produkce některých nejdůležitějších cytosinů, souvisejících s aktivací buněčné imunity. Buněčná imunita je obzvlášť účinná při ničení infekčních činitelů s převážně nitrobuněčným růstem a některých bakterií a parazitů. Také hraje zásadní roli v odstranění mnoha nádorů a rozeznání vlastních buněk.
 • Izotonický roztok Quinton, na rozdíl od fyziologického solného roztoku, má jasný ochranný / konzervační účinek na červené krvinky během celé buněčné kultivace, jak dokazuje praktická nepřítomnost uvolňování hemoglobinu do prostředí během 120-144 hodin kultivace.
 • Hypertonický roztok Quinton podávaný orálně zdravým jednotlivcům, je schopný aktivovat imunologický systém, podle potřeb organismu v každém okamžiku.

 

Studie Alzheimerovy choroby a mořské plazmy Quinton

Dr. Manuel Antonio Ballester Herrera. Licenciát medicíny a chirurgie univerzity v Alicante. Specialista na mořskou terapii. Odpovědný za Ústav sportu nemocnice UPS San Jaime Torrevieja.

Mořská voda pomáhá zlepšovat výživu buněk u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Doktor Manuel A. Ballester, ve spolupráci s asociací AFA Torrevieja (Alicante), zahájil v roce 2007 práci na studii a hodnocení pacientů, které rozdělil do skupin s podobnými charakteristikami jak na úrovni zasažení chorobou (Klasifikace GDS), tak souvisejících patologií (DM, HTD, cholesterol apod.). Oběma skupinám se podávaly každý den dvě ampulky izotonické mořské vody Quinton, po dobu 16 měsíců. Poté bylo provedeno denní pozorování pacientů a dvakrát za měsíc stejné kontroly jako na začátku studie, pro technické vyhodnocení (psychologická, poznávací studie, studie terapie činností, fyzioterapie a pomocná terapie), přičemž byly zjištěny následující výsledky:

 • Ve skupině méně zasažené nemocí byla zjištěna větší adaptace chování a stabilita nálady.
 • U více postižené skupiny byla za tři měsíce zjištěna lepší stabilita neklidu pacienta.
 • Téměř u všech pacientů, kteří užívali Mořskou vodu, se nevyskytlo nachlazení ani chřipka.

Na základě toho, že lék na vyléčení Alzheimerovy choroby neexistuje, je třeba zdůraznit, že metoda Quinton nemá kontraindikace ani vedlejší účinky a pomáhá vyvážit buněčnou výživu.

 

Studie účinku denního požívání hypertonické plazmy Quinton na cévní tlak

Dr. José Miguel Sempere. Lékař specialista na imunologii a profesor biotechnologie na univerzitě v Alicante.

Laboratoře Quinton ve spolupráci s univerzitou v Alicante provedly studii s cílem zjistit účinek denního požívání hypertonické mořské plazmy na diastolický (PAD) a/nebo systolický (PAS) cévní tlak.

Studie byla provedena pod kontrolou Dr. Josého Miguela Sempere, lékaře specializovaného na imunologii a profesora biotechnologie na univerzitě v Alicante a její výsledky ukazují, že denní požívání hypertonické mořské vody nezpůsobuje významné změny v údajích o cévním tlaku, navíc je perfektně snášena.

Metodologie

Během jednoho měsíce se podávalo šest ampulek denně hypertonické mořské vody (hypertonický roztok Quinton) skupině 21 dobrovolníků (18 kontrolních zdravých a 3 s vysokým tlakem) v rozložení dvě ampulky každé tři hodiny. Aby se zajistilo užívání, všechny subjekty se dostavovaly k převzetí ampulek podle pravidel testu a požívaly je in situ v přítomnosti pozorovatele. Během tohoto období byl denně zaznamenáván diastolický (PAD) a systolický (PAS) tlak u všech testovaných subjektů. 28. den subjekty přestaly užívat hypertonickou vodu Quinton a cévní tlak byl dále zaznamenáván po dobu jednoho týdne. Měření cévního tlaku se provádělo denně v 7.30 hodin ráno vždy stejnou osobou. Sfingomanometr použitý pro studii byl typ Corysan Boso Nova Ref. 503092.

Výsledky studie

 • Nebyly pozorovány výrazné změny systolického cévního tlaku během léčby hypertonickým Quintonem u žádného z testovaných subjektů.
 • Nebyly zjištěny výrazné změny diastolického cévního tlaku během léčby hypertonickým Quintonem u žádného z testovaných subjektů.
 • Produkt byl perfektně tolerován v průběhu celé léčby a nedošlo k žádnému předčasnému ukončení.
 • Výsledky této studie vedou k předpokladu, že denní požívání šesti ampulí hypertonického roztoku Quinton podávaných po dobu jednoho měsíce nezpůsobuje významné změny cévního tlaku, navíc je perfektně snášen.

 

Fyziologické modifikace u sportovců, související s požíváním mikrofiltrované a sterilizované mořské vody

Dr. Manuel Antonio Ballester Herrera. Licenciát medicíny a chirurgie univerzity v Alicante. Specialista na mořskou terapii. Odpovědný za Ústav sportu nemocnice UPS San Jaime Torrevieja.

Ze zkřížení údajů ze studie se zkušeností sportovců vyplývá, že užívání za studena mikrofiltrované mořské vody prospívá rychlému a úplnému zotavení se z celkové únavy a únavy svalů po výrazné fyzické aktivitě.

V práci provedené katedrou fyziologie cvičení Katolické univerzity San Antonio v Murcii bylo studováno 11 poloprofesionálních hráčů halového fotbalu. Pro tento účel byla provedena zkouška maximální námahy v trojúhelníku na běžícím pásu a test maximální námahy v obdélníku na běžícím pásu se zatížením odpovídajícím rychlosti 70 % maximální spotřeby kyslíku. Trvání zkoušky bylo 60 minut. Dvacet minut před zkouškou byla každému sportovci odebrána krev. Poté sportovec požil 20 ml za studena mikrofiltrované mořské vody nebo stejné množství placeba. Krevní parametry analyzované u odebraných vzorků byly: pH, částečný tlak kyslíku, částečný tlak oxidu uhličitého, sodík, draslík, vápník, bikarbonát, laktát a glukóza. Minutu před zkouškou byl sportovec zvážen a byl proveden další odběr krve za stejných podmínek jako předchozí.

Během zkoušky byly získány dva nové vzorky krve za stejných podmínek ve 30. a 59. minutě zkoušky. Sportovec rovněž požil 20 ml téže tekutiny ve 40. minutě zkoušky v obdélníku. Třetí zkouška se stejnou metodou jako druhá zkouška se lišila požitou tekutinou. Pokud minulý týden sportovec dostal experimentální tekutinu, nyní mu bylo podáno placebo, a naopak.

Výsledky prokázaly, že nejvýznamnější změny jsou u sodíku s nárůstem o 2,8 % v porovnání s placebem, stabilitě bikarbonátu, který po celou dobu studie neklesal pod 23,3 mg/dl a rostoucí tendenci glukózy ve srovnání s klesajícím placebem. Z porovnání údajů studie se zkušeností sportovců vyplývá, že užití mořské vody mikrofiltrované za studena u sportovců pomáhá zotavení z únavy díky zvýšení množství sodíku, které umožňuje se vyhnout hypotonické hyponatremii, a bikarbonátu, které vylučuje acidózu, a mobilizaci nebo uvolnění rezerv glycidů podle požadavků organismu.

 

Pilotní studie hodnocení změn kvality života žen v menopauze po podání izotonické mořské plazmy Quinton

Dr. Isabel Fernández Domínguez. Naturopatická gynekologie Kathy von Korff.

Výsledky ukazují významné zlepšení symptomů jako bolesti kostí a kloubů, deprese nebo zadržování tekutin.

Studie byla provedena se 30 pacientkami v menopauze a dovršena 18 pacientkami, u kterých byla použita Cervantesova stupnice. Tento nástroj schválený Společností gynekologie a porodnictví (SEGO) se skládá z 31 položek, které umožňují měřit kvalitu života, příznaky menopauzy a další aspekty, které ovlivňují dobrou pohodu žen. Všechny pacientky braly izotonický Quinton dvakrát denně po dobu tří měsíců a poté všechny zodpověděly stejný dotazník. Výsledky byly velmi pozitivní, protože všechny analyzované parametry se zlepšily, zejména bolesti nebo nepříjemné stavy kloubů a kostí, sebedůvěry, deprese a zadržování tekutin.

V menopauze ženské tělo produkuje stále menší množství hormonů (estrogenu a progesteronu). Ztráta těchto hormonů způsobuje změny organismu, které mohou vyvolávat již zmíněné příznaky. Pitná izotonická mořská voda (vyčištěný extrakt z mořské vody) má kvalitativně a proporčně stejné složení jako mezibuněčná tekutina, a proto je to jeden z nejpřirozenějších a nejzákladnějších prostředků k napomáhání systému základní biologické regulace a obnovení původního stavu, regulace vyváženosti kyselin a zásad, vyživování buněk a jejich zásobování kyslíkem a podílení se na správném obnovení funkcí těla a psychiky.

Průměr a standardní odchylka celkového bodování a podle Cervantesovy škály před a po zásahu a velikost pozorovaného účinku.

Rozměr

Bazální průměr (DE)

Konečný průměr (DE)

P (*)

Velikost účinku (¥)

Globální bodování

64,5 (30,6)

48,2 (25,6)

0,026

0,53

Menopauza a zdraví

31,9 (11,7)

23,0 (9,7)

0,004

0,76

Psychické ovládání

12,9 (11,3)

9,0 (8,8)

0,046

0,35

Sexualita

11,7 (7,3)

9,9 (6,1)

0,084

0,24

Partnerský vztah

6,3 (5,3)

5,6 (4,9)

0,566

0,12

Vasomotorická symptomatologie

5,3 (4,2)

3,3 (2,9)

0,067

0,50

Zdraví

11,3 (5,1)

7,9 (4,3)

0,001

0,68

Stárnutí

15,2 (7,6)

11,9 (7,2)

0,008

0,44

 

(*) Zkouška t Student pro párová data

(¥) Velikost účinku podle Cohena: 0,2 je slabý, 0,5 je mírný, > 0,8 je významný

 

Pilotní studie realizovaná v lázních dýchacích cest

Dr. Miquel Pros Casas. Licenciát medicíny a chirurgie, člen Lékařské komory v Barceloně.

U 9 z 10 dětí se zlepší dýchací problémy ve srovnání s původní situací po léčbě mořskou vodou.

Studie hodnotila účinnost přírodní léčby dýchacích onemocnění a sluchu prostřednictvím lázeňské terapie inhalací Mořské vody mezi dětmi od 0 do 6 let. Studovanou skupinu tvořilo 28 dětí (17 dětí od 0 do 2 let a 11 dětí od 3 do 6 let) s dýchacími potížemi jako: opakovaná onemocnění dýchacího ústrojí a sluchu (bronchitida, bronchiolitida, zánět středního ucha, rinofaryngitida, zánět spojivek, angína apod.), hojné zahlenění, ztráta sluchu, záchvaty kašle, dýchání nosem a ústy, noční chrápání, gastrointestinální poruchy (průjmy) nebo zvracení hlenů. Během pilotní studie se děti podrobovaly různé inhalační léčbě po dobu 21 týdnů v respiračních lázních, vždy s mořskou vodou jako terapeutickým prvkem.

Po čtyřech a půl měsících léčby v respiračních lázních bylo procento zlepšení u pacientů 93 %, to znamená, že 9,3 z každých deseti dětí si zlepšilo své zdraví v porovnání s původní situací.

Získané výsledky

 1. Velmi příznivý vývoj
  B. Příznivý vývoj
  C. Bez zlepšení

Použití protokolu, který zahrnuje izotonický Quinton v nosním spreji jako prevenci chřipky A

Dr. Francisco Pedro García, Licenciát chirurgie a medicíny univerzity v Murcii, vedoucí servisu pokročilé pediatrie a odpovědný za oddělení pediatrické alergologie nemocnice USP San Jaime de Torrevieja.

Použití produktu izotonický Quinton v nosním spreji je užitečné a účinné při profylaxi chřipky i během léčby chřipky.

Cíl studie spočíval v potvrzení účinnosti protokolu kombinování doporučení více neiatrogenních léků při snižování úzkosti z obavy z chřipky A, prevenci chřipky A, a poklesu konzumace léků.

Byla provedena studie pozorováním od 01/09/09 do 15/04/10 u 1000 pacientů, kteří se dostavili na tři externí konzultace do nemocnice USP s jakoukoliv nemocí až do 31/12/09. Všem bylo dáno písemné doporučení ve formě „Protokolu prevence chřipky A“, kde byl předepsán denní nosní hygienický sprej.

Výsledky ukázaly:

 • Praktické vymizení úzkosti a obav z chřipky A
 • Pokles konzumace farmak
 • Nepřítomnost nepříznivých účinků
 • Lepší subjektivní kvalitu života
 • Nízký výskyt chřipky A

 

Zkušenosti lékařů a profesionálů ve zdravotnictví

Dr. Remedios Más

Před měsícem se ke mně do ordinace dostavila pacientka, 45 let, s akutní bolestí břišní stěny. Při vyšetření byl zjištěn absces velikosti vlašského ořechu obklopený velkou plochou infekční celulitidy. Oblast byla velmi červená a horká, a i při lehkém dotyku velmi bolestivá. Okamžitě jsem ji poslala na pohotovost. Chirurg po kontrolní sonografii rozhodl o nutnosti zákroku, drenáže abscesu a ponechání chirurgické rány pro pozdější zacelení.

Poslal ji znovu ke mně do ordinace na kontrolu hojení. Chirurgická rána měřila 4 cm na délku a 3 na šířku a byla hluboká 2 cm. Byla vyplněna drenážní gázou napuštěnou běžným antiseptikem. Chirurg předepsal denní kúru po dobu jednoho měsíce a týdenní kontroly vývoje.

Zmínila jsem se pacientce, že by mohla vyzkoušet jinou kúru. Místo běžného antiseptika mohla používat k léčení pouze mořskou vodu. Vysvětlila jsem jí výhody kúry tohoto typu a řekla jsem jí, že její problém bude vyřešen za dva týdny. Pacientka souhlasila a zahájily jsme denní kúru sprejem Quinton Dermo Acción.

Každý den stříkala sprej na celou ránu a zapálenou zónu v okolí a čistila sekrety. Poté zcela vyplňovala ránu mořskou vodou a několik minut ji tak ponechala. Poté zónu osušila a pokryla náplastí. Od začátku se rána vyvíjela velmi dobře a nevykázala žádnou komplikaci ani infekci.

 

Dr. Miquel Samarra Stehle

Roztok Quinton je vynikající terapeutický prostředek, který máme aktuálně k dispozici. Nevyhnutelná tendence medicíny ke specializaci vedla k hledání specifických farmaceutických prostředků pro řešení zdánlivě konkrétních problémů. Nicméně, ve své klinické zkušenosti jsem si mohl ověřit, že nespecifikovaná léčba, která se zaměřuje na celého jedince, to znamená taková, která léčí více příčiny problému než následky a symptomy, vyřeší většinu specifických patologií. Zdálo by se logické předpokládat, že pokud některý terapeutický prostředek působí příznivě na mezibuněčnou tekutinu (mediální tekutina neboli Pischingerův systém), kde dochází ke všem buněčným biochemickým reakcím, dojde k pozitivnímu dopadu na celkové zdraví jedince.

Z jiného hlediska víme, že plazma není nic jiného než „malé vnitřní moře“, léčba mořskou vodou tedy pomůže prevenci a léčbě jakékoliv poruchy, k níž dojde v této plazmě.

Medicína budoucnosti bude jednoznačně víc preventivní a méně zásahová. Farmaka budou používána v přesné míře. Naše veřejné a soukromé zdravotnické systémy mohou být efektivní a rentabilní, pouze pokud budou podporovat vlastní péči o zdraví u našich pacientů. Toto vše vyžaduje trpělivost a vůli zahrnout nejlepší poznatky medicíny z minulosti i současnosti. Obnovení terapie mořskou vodou tedy znamená vrátit se k prostému, účinnému, efektivnímu a přirozenému.

 

Dr. Inma González

V našem Středisku biologické medicíny doporučujeme inhalaci pro podávání homotoxikologických farmak (homeopatie 2. generace) u pacientů trpících bronchopulmonálními potížemi a u dětí s astmatem (alergického nebo jiného původu) nebo tendencí k bronchospasmu v momentu krize nebo akutní fázi. Používáme inhalované sérum Quinton, jako základní léčbu u náchylných pacientů nebo společně s homeopatickou medikací v akutní fázi nebo krizi.

U dětí, jako základní léčbu u alergických patologií, jako prevenci na jaře – na podzim doporučujeme domácí rozprašování rozprašovačem a tryskou ½ ampule hypertonického séra Quinton tři dny v týdnu a zbytek ampule podávat orálně.

Při krizi astmatu u náchylných pacientů farmaka podávaná kvůli regulačnímu účinku na bronchospasmus, upravující otok, stimulující protivirovou odolnost, stimulující regulaci sliznic apod., pokud jsou připravována se sérem Quinton, zřejmě působí jako vedení, možná kvůli složení mořské plazmy, které je podobné jako vzorem mimobuněčné tekutiny, jejíž regulace je základní pro každý patologický proces.

Od té doby, co používáme jako základní léčbu sérum Quinton, pozorujeme snížení užívání homeopatických roztahovačů průdušek a snížení počtu krizí bronchospasmu.

 

Dr. Carmen Ruipérez Asensio

Moje první zkušenost s Quintonem byla před časem, když moje matka trpěla bércovými vředy s vývojem trvajícím tři měsíce a s denní kúrou ve zdravotnickém středisku v místě bydliště. Když přišla ke mně, vzala jsem si na starost léčbu jinou metodou. Výsledky byly dost dobré, ale k úplnému vyléčení nedošlo. Já jsem vředy čistila fyziologickým roztokem, ale jednou jsem si vzpomněla, že mám vzorky Quintonu a použila jsem ho místo séra. K mému překvapení byly následující den vředy téměř zavřené, hyperémie a vyrážka zmizela, bylo to skvělé. Od toho okamžiku jsem aplikovala pouze Quinton a za několik dní nebylo po vředech ani památky.

Ve druhém případě jde také o žilní vředy na obou dolních končetinách, s vývojem více než rok u velmi staré paní s problémy s pohyblivostí. Měla vážné vředy, které léčila každý den doma, a lékař jí řekl, že se nikdy nezavřou. Já jsem jí poradila, aby použila dvě hodiny před léčbou vodu Quinton. To dělala, aniž by o tom lékaři řekla. Za několik dní se zlepšily natolik, že lékař při kontrole nechápal, co se stalo, a jak to, že jeden z vředů je prakticky zahojený.

Třetí případ se týká dívky se zraněním na zádech způsobeným širokou náplastí. Vykazovala oděrky, otok, vřídky s vodnatým obsahem, vyrážku, bolest a svědění. Šla k lékaři, ale její stav se nelepšil. Já jsem jí aplikovala jednu ampulku izotonického Quintonu přímo na gázu, další den zranění prakticky zmizelo, aplikovali jsme další ampulku a vyléčilo se úplně.

 

Arantxa Baeza Ruzafa, výživová poradkyně

Pomohli jsme mnoha lidem tím, že jsme jim nabídli Mořskou vodu Quinton s velmi pozitivními účinky na jejich organismus. Některé případy, které jsem měla v ordinaci, jako těhotné ženy, kterým doporučuji hypertonický Quinton, pokud jsou unavené, a jako přísun minerálů do organismu. Pokud se v prvních měsících těhotenství vyskytují nevolnosti a zvracení, doporučuji izotonický Quinton. Měli jsme tu miminka nebo děti s kolikami nebo průjmy, kterým se rychle podaly ampulky s izotonickým Quintonem a za několik dní se výrazně zlepšily. Pokud děti vykazují vysokou zahleněnost, podávají se jim ampule isotonického Quintonu s nosním sprejem.

Nyní mám v péči 45letou ženu, která hubne pomocí rad výživové poradkyně, a byla u ní diagnostikována vážná chudokrevnost s velmi nízkou hladinou feritinu. Pomocí hypertonického Quintonu zvedáme hladinu železa a feritinu, dále jsme nasadili potraviny bohaté na železo.

Skvěle účinkuje na gastroenteritis nebo žaludeční problémy, plynatost, koliky, průjmy apod. U fibromyalgie se používá jako doplněk k léčbě pro obnovení krevní plazmy a motorických funkcí. Při menopauze se podává pro obnovení ztráty minerálů u žen v této etapě hormonálních změn.

Celkově ho používáme neustále, protože již několik let nás pevně přesvědčilo a ubezpečilo v podávání tohoto produktu, stejně jako množství klientů, kteří ho znají díky jeho vlastnostem a našim doporučením.

 

Dr. David Diez

Jsem členem lékařského týmu v Elche CF, fotbalového klubu 2. španělské divize. Hráči v první části byli dosti vyčerpáni. Bylo třeba jim pomoci obnovit síly. Voda, izotonické přípravky… a ampulka hypertonického Quintonu. Na začátku se na nás dívali divně, a ještě divněji při pití. Nyní o ni již žádají. Zvláštní pozornost věnuji útočníkovi na křídle, který strávil víkend s gastroenteritidou. Dávám mu dvě ampulky Quintonu smíchané s trochou izotonického nápoje. Technická skupina pochybuje, že vydrží druhou část. Já pochybuji méně. Tým se vrátí na hřiště. Sledujeme hráče, který právě dokončil zápas, a navíc zaznamenal dobré bodování.

V autobuse na zpáteční cestě kontroluji hráče, kteří byli nejprve rezervovaní vůči tomuto skvělému doplňku pro sportovce, a nyní o něj žádají, jako by na něm závisela celá jejich sportovní kariéra. Vzpomínám si, jak mi před začátkem sezóny jeden z nejcharismatičtějších hráčů, který právě přistoupil do týmu, řekl: „Doktore, Quinton je výborný, že? Jak pomáhá dát se dohromady!“ A usmívám se a mám radost ze tří bodů, z nichž aspoň za část vděčíme Quintonu.

Začíná následující týden a jsem v ordinaci. Přichází jeden z mých pacientů a stěžuje si na příznaky, které ukazují na rýmu. Hlavně si stěžuje na ucpaný nos, který mu navíc způsobuje vysušení a podráždění nosní sliznice. Předepisuji mu Quinton pro nosní hygienu na vymývání. A radím mu, aby kloktal Quinton Isotonic a poté ho vypil. Dívá se na mě divně. Ale o tři dny později se vrací s úplně jiným výrazem. Od té doby je z něj další fanoušek Quintonu. Používá ho při cvičení, dává ho svým příbuzným, když trpí gastroenteritidou, doporučuje ho svým kolegům, kteří cvičí.

 

Dr. Verdú

Moje osobní zkušenost s produkty na bázi mořské plazmy Quinton mi ukázala, že je velmi účinná při sezónní alergické rýmě, kterou jsem trpěl od raného mládí.

Přinejmenším během posledních dvou let, jsem ji léčil výlučně nosním hypertonickým roztokem a očním izotonickým roztokem, protože mnoho alergických rým začíná proniknutím spór slznými kanálky.

Výsledek této exkluzivní léčby způsobil, že jakékoliv jiné léčebné opatření je zbytečné.

TERAPIE MOŘSKOU PLAZMOU

Mořská plazma podle protokolu Reného Quintona:

 Buněčná regenerace

Francisco Javier Coll, ředitel Laboratoří Quinton Internacional S.L.:

“Mořská voda zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona, obsahuje všechny minerály potřebné pro správné fungování a regeneraci našich buněk a díky iontové bio dostupnosti svých prvků dokáže pokrýt jakýkoliv nedostatek minerálů. Náš organismus, naše pokožka, je poškozován z různých příčin: dehydratace, nemoci, kontaminace, nedostatečná výživa. Pro rychlou a přírodní obnovu složení buněk a tudíž pokožky až do hloubky, pitná mořská voda vrací buněčnému systému vyrovnanost a vitalitu a regeneruje jej.

Voda je univerzální molekulární a energetické rozpouštědlo par excellence; „nezapomíná“ informace, které se v ní rozpustí. Minerály, organické složeniny a genetický materiál uložený v mořské plazmě tvoří biologickou informační matrici, která nám pomáhá při stavech nedostatku a buněčné detoxikace. Podobnost mezi krví a mořskou vodou umožňuje kompletní buněčnou regeneraci. Požívání mořské vody umožňuje dosáhnout vyrovnanosti organismu, regenerovat buňky a vracet jim vitalitu.

Stopové prvky

Mořská voda zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona obsahuje pouze stopové prvky. Stopové prvky, které se vytvářejí v moři nebo v zemi, jsou anorganické vzhledem k tomu, že nebyly dříve stráveny živými mikroorganismy. Kromě toho množství každého stopového prvku se mění v každém vzorku a neodráží poměr lidského těla. Je pravda, že na rozdíl od pozemních minerálů, je každý stopový prvek nebo esenciální minerál přítomný v mořském prostředí v dokonalém synergickém poměru.

Živočichové se vyvíjeli nejprve v mořské vodě. Během své evoluce živočichové rozvíjeli symbiotickou strategii, aby zajistili své přežití. Jejich adaptace na život na souši byl zásadní evoluční úspěch, který vyžadoval hluboký biologický pokrok – s nejpochybnějšími faktory úspěchu, jako schopnost udržovat konstantní pH, minerální složení a teplotu.

Studujeme-li oceán blíže, chápeme jeho zásadní roli v řízení naší evoluce. V roce 1905 položil René Quinton základy svých zákonů osmotické a mořské konstanty – myšlenky, že oceány na Zemi udržují základní stav vyrovnanosti známý jako „mořská konstanta“. Díky mnoha letům výzkumu se mu podařilo prokázat, že naše vnitřní tekutiny se řídí stejnými zákony. Jejich zákony se mohou dobře shrnout v tomto hlubokém odhalení:« Jsme skutečné živé mořské akvárium.
V souladu se zákony osmotické konstanty a mořské konstanty René Quinton stanovil následující tvrzení:

Život vznikl z jednobuněčných organismů – předchůdců lidských buněk. Potřeba stálého přísunu minerálních solí, které se nacházely v mořské vodě, kde žily. Mořská voda také usnadnila dosažení rovnováhy mezi kyselostí a zásaditostí, která byla základní pro dosažení homeostaze.

Lidé udržují izotonické vnitřní prostředí podobně jako méně slané oceány, které existovaly, když se před stovkami milionů let objevili první obojživelníci.

 « Existuje fyzická a fyziologická shodnost mezi mořskou vodou a vnitřním prostředím organismu ».

Náš« vnitřní oceán »podává informaci o našem genetickém vyjádření.

Už od našich prvopočátků, vitalita našeho vnitřního oceánu řídí vlastní individuální evoluční gestaci. Před tím, než se u embrya vytvoří nervová trubice, vnitřní oceán neboli« turbulentní tělo », který se vyvíjí na základě amniotické tekutiny, reguluje a inteligentně kontroluje vytváření nervového systému a orgánů. Na druhé straně organické minerály kumulované ve vnitřním prostředí poskytují vodivé prostředí, které předává fázové a zvukové impulsy z břišní aorty a které postupně rozvíjejí vestibulární oblast mozku embrya. Později tyto« impulsy »budou vnímány pokožkou plodu, která bude postupně stimulovat rozvoj neuronů. Když se narodíme, náš vnitřní oceán vyživuje jednu každou z bilionů našich buněk. Je to tato mimobuněčná tekutina, kde dochází k veškeré mezibuněčné komunikaci a kudy se předává životně důležitá výživa až do buněčné membrány.

Takto každá buňka, která obsahuje svou vlastní genetickou informaci, bude stále zasahována epigenetickými činiteli, které se nacházejí v mimobuněčné tekutině. Studie odhalily, že modifikace mimobuněčné tekutiny mají schopnost kontrolovat buňku při produkci 2.000 nebo více proteinů na základě téže genové sekvence. Výsledkem této dynamiky je, že zatímco genetická zátěž je důležitá pro zdraví a fungování buňky,« operace jedné buňky jsou definovány její interakcí s okolím, nikoliv jejím genetickým kódem ».

Oceány obsahují sekvenci homeostaze života – původní genetický kód, který obsahuje a kontroluje evoluci. Minerální, výživová a genetická informace, která se nachází v mořské plazmě, musí „dobít“ mimobuněčnou tekutinu a zvýšit buněčnou komunikaci.

 

Chronické definice kumulace minerálů

Od doby, kdy v oceánech vznikl život, naše vnitřní biologie kompletně závisí na poměru minerálních solí, které se nacházejí v oceánech. Nicméně, jelikož žijeme z toho, co nám země poskytuje, znamená to, že již nedostáváme surovinu potřebnou pro udržování našeho« vnitřního oceánu ». Ze striktně výživového hlediska, je biologický terén našeho organismu blokován a« ochuzen o potravu ».

Jíme nadměrně, v marné snaze obnovit potřebnou minerální rovnováhu organismu. Proto půda, kterou používáme pro pěstování potravin, které konzumujeme, je ochuzena o celé spektrum stopových prvků, které tolik potřebujeme.
Nicméně plankton transformuje minerály v bioaktivní látky.

Mikrobi se živí anorganickými minerály a transformují je do organicko-krystaloidního stavu. Mořská voda obsahuje kompletní spektrum organicko-krystaloidních minerálů, transformovaných triliony jednotek zooplanktonu a fytoplanktonu (např. mikroorganismy).

Organické minerály nejsou disponibilní na buněčné úrovni a musejí být transformovány do krystaloidního stavu, aby mohly projít buněčnou membránou, a tak kontrolovat buněčnou aktivitu. Minerální krystaloidy jsou bio disponibilní na epigenetické úrovni uvnitř a mimo buňku – ve vzájemné interakci s buněčnou membránou řídí epigenetický potenciál.

Lidé mohou využívat anorganické soli nebo jiné prvky pouze díky tomu, že mají rostlinný život v tenkém střevě ve formě bakterií, které ‘chytají’ anorganické prvky s atomem uhlíku, které tak mohou být transformovány na organické látky. Bohužel s příchodem antibiotik a rozšíření kandidy, byla kapacita střevní flóry transformovat anorganické prvky do organického stavu významně narušena.
Synergetická matrice krystaloidních minerálů mimobuněčné tekutiny hraje integrální roli, která určuje zdraví biologického terénu, a tudíž zdraví osoby. Kromě toho množství minerálů a vody v mimobuněčné tekutině určuje kvalitu komunikace mezi buňkami.

V roce 1994 Pischinger, člen katedry histologie a embryologie Univerzity ve Vídni prokázal, že buňky nejsou v přímém kontaktu mezi sebou a že veškeré mezibuněčné informace (nervové, metabolické, imunologické, cévní a další stimuly) prochází mimobuněčnou tekutinou. Pischinger prohlásil:« Původní mořská voda je nejstarší systém komunikace mezi živými buňkami ».
Mořská voda je prospěšná v jejich „živém“ stavu.

« Celek se nerovná součtu částí »- Goethe.

Svým výzkumem René Quinton prokázal, že:

 1. mořská voda k výrobě mořské plazmy,nemůže být čerpána na libovolném místě;
 2. že mořská plazma je klinicky nadřazená mořské vodě;
 3. že mořská plazma musí být uchována „živá“ v mořské vodě, což je základ, v němž se rozpouští.

Svým zásadním dílem« L’eau de Mer, Milieu Organique »(Mořská voda, organická matrice) René Quinton prokázal, že vysušením mořské plazmy se nevratně poškodí „život“ minerálů a proteinových komplexů. Klinicky prokázal, že je nemožné obnovit mořskou plazmu a udržovat stejné terapeutické výhody. To je způsobeno tím, že když se plazma vysuší (nebo odpaří), minerály ztratí svůj „živý“ krystaloidní stav.

Voda je univerzální, molekulární a energetické rozpouštědlo;« nezapomíná »informace, které se v ní rozpustily. Minerály, organické sloučeniny a genetický materiál uložený v mořské plazmě, tvoří biologickou informační matrici, která může zapříčinit náš inteligentní vývoj. Sám René Quinton to nejlépe shrnul tvrzením:« mořská voda má tendenci udržovat vlastní biologickou aktivitu a buněčnou rovnováhu v živém prostředí. Všechny stopové prvky, které obsahuje mořská plazma, musejí být v roztoku v aktivním stavu ».

Bohužel, konzumace mořských solí v pevném stavu dodává významný komplex anorganických stopových minerálů, aniž by dodávala biologickou informaci uloženou v mořské vodě.

 

Obnovení biologického terénu znamená výrazné zlepšení zdraví

Neuchovávat optimální vnitřní prostředí neboli biologický terén, je vážný problém pro uchování zdraví. Aby se zachovalo zdraví těla, je nutné stále udržovat homeostazi. Zdravý organický terén je klíčem pro zdraví a krásu a naopak; nemoci se rozvíjejí v degradovaném a blokovaném terénu. Obraz nerovnováhy terénu je spojen s většinou nemocí.

Specifické živiny nemohou vykonávat svou funkci na degradovaném biologickém terénu. Mořská voda, zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona, přímo nebo nepřímo obnovuje mnoho níže uvedených polarit a opět nastoluje integritu „vnitřního oceánu“. Profesionálové v oblasti bio-terénu zkoumají možnost obnovit rovnováhu a organické obnovení, klíč k „buněčnému mládí“ v následujících aspektech:

 • Zásaditost Kyselost
 • Parasympatikus Sympatikus
 • Katabolismus Anabolismus
 • Jin Jang
 • Nedostatek Nadbytek
 • Bioenergetika, Materiální informace
 • Interní Mentální/Emoční) Externí (Fyzické)
 • Redukce Oxidace

Vždycky když dojde k nedostatku nebo chronickému hromadění nějaké živiny, hrozí vznik patologie. Kliničtí odborníci se snaží dosáhnout smíření s faktem, že dietní doplněk může vyrovnat jeden aspekt a zároveň poškodit jiný. Například užívání vitamínu B může vyrovnat jednu deficienci, ale stejný vitamín způsobuje chronickou kyselost a dehydrataci, vytvářením nadměrného tepla.

To je „zákon snížení účinku“, podle kterého množství energie, která je potřebná pro absorpci, asimilaci a eliminaci výživového produktu, je často větší než energie získaná vlastním produktem. Většina dietních doplňků má nízkou absorpci a přenechává tenkému střevu, játrům a ledvinám úkol vyloučit neasimilované prvky, které následně dehydratují a okyselují tělo.
Naopak mořská voda zpracovaná podle originálního protokolu Reného Quintona je absorbována tenkým střevem prostřednictvím pasivní difuze. Vzhledem k tomu, že organické minerály a mořské spolučinitele byly původně stráveny zooplanktonem, nepotřebují aktivní trávení jako požadavek pro asimilaci.

Jakmile bude objeven kořen problému, zbytek se začne odhalovat sám od sebe odborníkovi, který je již vyškolen v léčbě nerovnováhy a používá specifickou terapii s výživovými a bioenergetickými produkty, a tak dosáhne optimálního zdraví.

Bibliografie

 1. Dittman, R.: “Bio-Terrain, Evolutionary Biology, and the Practice of Medicine in the Early 1900’s: An Intro to René Quinton’s Marine Plasma.:” Explore, 2006.
 2. Capra, Frank. Hemo The Magnificent. DVD. 1956.
 3. Blum, T., Dittman, R. Prenatal, Perception, Learning, and Bonding. Leonardo Publishers. 1993.
 4. Lipton, Bruce. 2005.
 5. “Voyage of the Sorcerer: J. Craig Venter cracked the human genome. Now he’s set his sights on a new frontier: life under the sea” On Earth Ma gazine; Summer 2006, p. 8-9.
 6. Gerstein, Mark; Zheng, Deyou. “The Real Life of Pseudogenes”. Scientific American. August 2006.
 7. Voisin, André.: Soil, Grass, and Cancer.
 8. United States Senate issued Document 264, 1936.
 9. Passebecq, André M.D., Ph.D., N.D., Soulier, Jean-Marc Soulier, Ph.D.: “Human Plasma and Ocean Plasma: A Comparative Study of the Therapeutic Properties of Seawater Preparations” 1992.
 10. Murray, Maynard. Sea Energy Agriculture. 1976.
 11. Pischinger, A. “Basal regulation system,” Ed. Haug 1994.

12.Quinton, René: L’eau de Mer Milieu Organique, 1904.

13.Dang Vinh Luu and Claudine Luu. “Connaissance de l’eau”. University of Montpellier. INDERPLAM 1993.

14.Mahé, André, Brugioni, R. O Segredo das Nossas Origens O Plasma de Quinton.

Uvedené texty Vám přinášíme se souhlasem společnosti Z-technology s.r.o.