Zásadité prostředí

Zásady a kyseliny, dvě polarity. Jedno ovlivňuje druhé. Zde, na rozdíl od Qi (energie) Yang (Jang) a Yin (Jin), by se nemělo jednat o rovnováhu. Převažovat by měly zásadité látky, které organizmus potřebuje, mimo jiné, právě na neutralizaci kyselin, které přijímáme nebo se z přijímaných potravin v těle tvoří. Kyseliny se ovšem vytváří i ve svalech při fyzickém výkonu, nebo mohou vznikat i jako následek stresu a psychické zátěže. Kyselin se v těle tvoří celá řada a aby nemohly poškozovat organizmus, musíte mít v tomto případě především dostatek zásaditých minerálů, které se postarají o neutralizaci kyselin, čímž zastaví jejich poškozující působení. Organizmus si zásadité minerály bere z rezerv, které se nachází v tkáních našeho těla. Pokud se z rezerv bere je jasné, že se spotřebovávají a tím pádem by se měli také doplňovat. Pokud se nedoplní může se stát, že se v tkáních namísto zásaditých látek budou usazovat kyseliny a stav tkání se bude zhoršovat. Tkáně, které slouží jako zásobárna zásaditých minerálů, jsou například svaly, vazy, vlasy a také kosti. Zde se dá snadno dohledat souvislost, i když ne jedinou, a to například s bolestí svalů, kloubů, vypadávání vlasů nebo řídnutí kostí. U kostí se trochu zdržím, poněvadž na rozdíl od svalů, které se projeví bolestí, řídnutí kostí nebolí. Často se na tento problém přijde až po nějakém úrazu, na rentgenovém snímku, a pak se lidé velmi diví, jak jen je to možné.

Krev má pH v rozmezí mezi 7,35 – 7,45. Pokud by hodnota pH krve klesla pod spodní hodnotu nebo se zvedla nad hodnotu horní, člověk umírá. Při změření pH moči si můžete jednoduše zjistit, jak moc velkou práci asi má Váš organizmus s vyrovnáváním rozdílů mezi pH organizmu a pH krve. Pro někoho je udržení zásaditého pH jednoduché, pro jiného to může být složitější nebo náročné. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují na pH zapracovat, znamená to nejspíš připravit se i na nějaká ta omezení nebo upravení režimu, včetně stravovacího.

Pokusil jsem se velmi zjednodušeně upozornit na důležitost pH našeho organizmu, které se velmi často přehlíží, a přitom může hrát důležitou roli v řešení problému. Zásadité prostředí má samozřejmě mnohem více pozitivních vlivů. Zásaditým prostředím například velmi znepříjemníte život mikroorganizmům, které by jinak mohly využívat komfortu Vašeho těla.

Představujeme Vám prostředky a produkty, které Vám mohou cestu k zásaditému prostředí zjednodušit.

Jentschura BasenSchauer®

Zásaditý sprchový gel s minerály, výtažky z bylin & kafrem.

BasenSchauer s hodnotou pH cca 7,5 zajišťuje harmonizující a vitalizující osvěžení celého těla. Hydratující aloe vera, přírodní minerály a éterické oleje Intenzivně pečují o pokožku a podporují její funkci. Výsled­kem je sametově hebký pocit na pokožce.

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele. Za balení 250 ml zaplatíte 630,- Kč.

Jentschura 7x7® KräuterTee

Společnost Jentschura International GmbH je v současnosti úspěšnou vývojovou firmou s celosvětovou působností a výrobcem zásadotvorných potravin, výrobků pro zásaditou péči o tělo a zásaditých textilií.

Směs bylin pro uvědomělou rovnováhu

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele. Za balení 500 gramů v takovém případě zaplatíte 1095,- Kč. Za porcovaný čaj, 50 x 1,75 g je to 365,- Kč.

Jentschura MeineBase®

Společnost Jentschura International GmbH je v současnosti úspěšnou vývojovou firmou s celosvětovou působností a výrobcem zásadotvorných potravin, výrobků pro zásaditou péči o tělo a zásaditých textilií.

Zásadito-minerální koupelová sůl pro péči o tělo s hodnotou pH 8,5

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele. Za balení 2750 gramů zaplatíte  1355,- Kč.

Jentschura MiraVera® - na pleť

Osvěžující pleťová voda

MiraVera je pleťová voda bohatá na kyslík. Obsahuje 21 pečlivě navzájem sladěných éterických olejů, které MiraVera propůjčují její pří­jemnou harmonickou vůni.

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele.                                                            MiraVera 225 ml stojí 2025,- Kč.

Jentschura MorgenStunď®

Jahelno-pohanková kaše s ovocem a semínky

Možná patříte k lidem, kteří by rádi jedli zdravěji, ale nemají čas na přípravu jídla. Alespoň částečným řešením by mohla být zásadotvorná směs na přípravu sladké snídaně nebo svačiny, kterou Vám nabízíme jako momentálně to nejlepší na našem trhu.  

MorgenStunď tradiční značky P. Jentschura je plnohodnotná snídaňová kaše pro celou rodinu. Vysoce cenná bezlepková a bezlaktózová jahelno-pohanková kaše je oblíbená díky vysoké koncentrací přírodních substancí a dobré stravitelnosti.

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele. Za balení 2000 gramů 895,- Kč.

Jentschura pH-proužky                      vč. protokolu na měření moči

k měření hodnoty pH v rozmezí pH 4,5 až pH 10

Jsme velice rádi, že Vám můžeme nabídnout pH proužky, které se po používání snad všech možných druhů,  ukázaly zcela perfektními a momentálně jedinými, které v současné době na měření pH používáme. Měření je rychlé a přesné, bez zbytečného odhadování, jakou že jsem to hodnotu vlastně naměřil. 

Za balení 100 kusů zaplatíte 380,- Kč.

Jentschura WurzelKraft®          

Společnost Jentschura International GmbH je v současnosti úspěšnou vývojovou firmou s celosvětovou působností a výrobcem zásadotvorných potravin, výrobků pro zásaditou péči o tělo a zásaditých textilií.

Rostlinný granulát s květovým pylem, ovocem, bylinami a zeleninou

Doporučujeme vždy ta nejvýhodnější balení pro Vás jako spotřebitele. Za balení 1650 gramů zaplatíte 6380,- Kč.