Qi Gong (Čchi Kung) 

Hned na úvod musím říci, že cesta k dokonalosti není rovná, nebývá vyšlapaná a museli bychom být ochotni přijmout změny, které by nás na této cestě čekaly. To vše věděli již před tisíci lety taoisté, kteří se snažili během svého života k dokonalosti alespoň přiblížit. Nemohu říci, že jsem taoista, ale jsem taoismu vděčný za to, že se mám stále co učit, mohu se na svět dívat díky filozofii, znalostem a zkušenostem, které nám tady taoističtí mistři zanechali, které jsou stále platné a především stále zajímavé. Všichni víme, že dokonalosti dosáhnout nelze. Alespoň ne té v pravém slova smyslu. Cestou dochází ke zdokonalování sebe samotného a tím i k přirozené změně pohledu na dokonalost, která je stále před námi i když máme pocit, že si na ni můžeme téměř sáhnout. Jistě, někomu to může připadat jako marná snaha, ale já si to nemyslím. Pro mě je to hnací síla, která mě posouvá k tomu dělat věci lépe, jednodušeji.

Pro mě je zásadní, dívat se na věci kolem sebe přes zákony NEBE (Yang) a ZEMĚ (Yin), zákony YANG-YIN. Ve smyslu těchto pravidel mohu být více nad věcí, pracovat s lehkostí a odstranit z cesty složitosti, kterých nám přibývá a které nás poškozují. Pro mne takovou cestou k dokonalosti, je především harmonizace Qi. Snad pro svoji relativní jednoduchost a dostupnost, je to pro většinu lidí ta nejsložitější cesta. Pokud je naše Qi v harmonii s Qi makrokosmu, cítíme se výborně, jsme plní nápadů, potřeby uskutečnit své cíle, sny, představy, a nemoci se nám vyhýbají. Vše funguje skvěle. Tedy do doby, než si takto harmonickou Qi necháme narušit. Nevěřím tomu, že to někdo dělá schválně a pokud ano, svědčí to již o neharmonické Qi toho člověka. Většinou jde o narušení nevědomé a takových příčin je dnes kolem nás celá řada. Představme si Qi (energii makrokosmu) jako frekvenci o nějaké hodnotě. Frekvence se vyjadřují v Hz nebo kHz a dají se měřit. Dnes se vyrábí a používá celá řada přístrojů, které dokáží organizmus s většími nebo menšími úspěchy harmonizovat, na základě těchto poznatků. To je dnes již zcela běžná informace. Já mám raději označení vlnění. Žijeme na Zemi. Nějaké vlnění má Nebe a jiné má zase Země. Tato dvě vlnění, jinými slovy vlnění Yang a Yin jsou pro nás zcela zásadní. Jejich spojením dochází k harmonickému vlnění, které nás je schopno vyživovat tím nejlepším způsobem.

Dnes je nutné dát tomuto blahodárnému vlnění šanci nás ovlivnit a v té souvislosti je potřebné se také trochu postarat sami, abychom byli ovlivňováni vlněním, které nás poškozuje co nejméně. Právě taoističtí a buddhističtí mistři přišli na způsob, jak podpořit, vedle stravy a způsobu života, správnou funkci lidského těla jako celku. Tím způsobem je QI GONG (Čchi Kung). Jak již víte, Qi znamená energie a gong znamená práce – dlouhodobá práce. Překlad těchto slov v tomto smyslu znamená – dlouhodobá práce s energií. Praktikování Qi Gong není pro každého. Doba je uspěchaná a dnes se již zdaleka ani v Číně nedaří, především u mladých lidí, tuto skvělou metodu provádět do takové míry, jak by bylo potřeba.

Na to, abychom se cítili dobře a zůstávali zdraví, musí Qi proudit v souladu s cyklem makrokosmu. Neměla by proudit rychleji ani pomaleji, a především by se neměla zastavovat.

Praktickým využitím Qi Gong, Vám mohu pomoci nastolit nebo udržovat harmonii Vašeho organizmu. Terapie je bezkontaktní. Poněvadž samotná harmonizace trvá minimálně třicet minut, budete si muset rezervovat zhruba hodinku času. V tomto případě po vás nebudu chtít, abyste cvičili nebo se cokoliv učili. Vaší náplní bude pohodlně ležet a příjemně relaxovat. Pokud je Váš organizmus více zatížen, můžete vnímat pocity, které souvisí s uvolňováním bloků a regenerací.

Harmonizaci Qi je možné provádět i na dálku.  

Možná Vás bude zajímat, na kolik Vás harmonizace Qi přijde. Abychom Vám vyšli co nejvíce vstříc, nabízíme Vám tři možností z toho dvě slevové.                                                                                                                                                                         

Jedna návštěva stojí 1.000,- Kč

Deset návštěv stojí 7.000,- Kč

Dvacet návštěv stojí 10.000,- Kč