Yi-Jing (Ji Ting)

V případě objevení se nerovnováhy organizmu, je velmi vhodné začít s odstraňováním příčiny právě harmonizací pomocí Feng-Shui a Yi-Jing(u).

Ke každému z trigramů, který je nám dán pravidly Feng-Shui, je přiřazena jedna zvláštní dráha, která má zase co dočinění se systémem Yi-Jing. V žádném případě to ovšem neznamená, že člověk s trigramem například Gen, musí vykazovat patologie zvláštní dráhy Yin Wei Mai, která je s trigramem Gen „spojena“. V případě patologií to může být projev kterékoliv z osmi zvláštních akupunkturních drah nebo jejich kombinace. Pokud by ovšem došlo k nežádoucímu zdravotnímu projevu na dráze Yin Wei Mai, můžeme využít znalostí Yi-Jing a působením na akupunkturní bod Nei Guan opět nastolit správný stav organizmu.  Akupunktura je pouze jednou z metod, kterou s pomocí Yi-Jing(u) můžeme použít.

Další neméně důležitá je metoda, které říkáme, metoda symbolického vztahu a která je velmi, velmi účinná. Nebudeme ovšem zabíhat do podrobností způsobů této harmonizace. Jen poznamenáme, že západní medicína již nějakou dobu používá podobnou metodu léčebného umění a praktikuje ji pod názvem psychosomatika. V ní je velmi známý pan doktor Jan Hnízdil. V žádném případě ovšem nejde o léčbu na stejném základu. Pohledy na příčinu nesouladu se často velmi liší.

Yi-Jing je ovšem, jak jsem se zmínil v předchozím textu, vnímán především jako velmi účinný a spolehlivý věštebný nástroj. Rozhodně není založen na pravidlu, co Vás čeká a nemine. Na to je kolem nás dost jiných způsobů. Věštba pomocí Yi-Jing(u), je jiná v tom, že nám je schopna velice přesně říci co udělat nebo naopak nedělat, abychom se na své cestě životem vyhnuli zbytečným „boulím“. Ze zde napsaného už asi vyplývá, že se nebudeme Yi-Jing(u) ptát kolik mám na víkend koupit brambor a tak podobně. Pokud si věštbu pomocí Yi-Jing(u) vyzkoušíte, dáte nám jistě za pravdu, že jde o velmi seriózní systém a jako takový si zaslouží patřičnou vážnost a odpovídat pouze na zásadní otázky spojené s naším životem. Věštba, stejně jako vše spojené s taoistickou filozofií, může velmi účinně působit také jako harmonizační prostředek. Yi-Jing nám může pomoci nejenom předejít problémům ve všech směrech našeho života, ale také jako nástroj k odstranění příčiny již problému vzniklého.

Rádi převádíme vše do praktičtější, uchopitelnější podoby. Uděláme to tedy i s Yi-Jing. Použijeme přirovnání k zařízení – technologii, kterou jistě všichni znáte, používáte nebo jste o ni slyšeli a máte představu, jak funguje. Je to navigace, kterou máte v autě nebo chytrém telefonu. Navigaci použijeme v případě potřeby dostat se na nějaké místo, ale neznáme cestu. Navigace potřebuje mapy a spojení s družicí. Navigace Vám ukáže cestu a Vy máte možnost zvolit si z několika variant. Cestu rychlejší, například cestu po lepších silnicích, kratší, po dálnici nebo něco podobného. Přesto, že se kvalita těchto služeb zlepšuje, stále se může stát, že Vás navigace zradí a Vy dojedete někam trochu jinam a rozhodně nevíte, jak to bude vypadat v cíli cesty. Yi-Jing je mnohem dokonalejší. Yi-Jing nepotřebuje ani mapy ani družici. Je to jako představit si tu nejdokonalejší navigaci, která by mohla existovat. Yi-Jing Vám přesně řekne, zda cesta ne kterou se chcete vydat bude mít šťastný nebo špatný konec. Zda se dočkáte toho, co si myslíte, že na konci cesty získáte. Ukáže Vám, jak složitá cesta bude. Kolik Vás bude stát úsilí nebo naopak, jak jednoduchá bude. Co Vám neukáže je čas, za který cestu zvládnete. Asi se shodneme na tom, pokud jde o cestu se špatným koncem, není čas třeba řešit, protože nás nenapadá jediný rozumný důvod, proč takovou cestu podniknout. Pokud má mít cesta šťastný konec, není to jedno? Někdo může říci ano, jiný ne. V každém případě, pokud se rozhodnete na cestu vydat, nesnažte se ovlivňovat rychlost a můžete si být jistí, že do cíle dorazíte v tom nejkratším možném čase.

Možná se právě nacházíte na jedné z životních „křižovatek“a rozhodli jste se využít možnosti „vidět“ do budoucnosti prostřednictvím Yi-Jing(u) a vyřešit celou situaci způsobem, který Vás v budoucnu nebude muset mrzet.

V tom případě Vás můžeme provést celým procesem sestavení hexagramu, jehož – nejenom – výrok se stane odpovědí na otázku, kterou jste Yi-Jing(u) položili a na kterou hledáte odpověď.

Pokud nechcete nebo nemůžete přijet za námi, umožníme Vám tuto službu prostřednictvím programu Hangouts (Google) nebo Skype z tepla domova nebo Vaší kanceláře.

V takovém případě budete potřebovat zhruba hodinu volného času, klidné místo, kde nesmíte být rušeni, kvalitní internetové připojení včetně zvuku a obrazu. V tomto případě u nás předem zaplacený poplatek 1.200,- Kč a samozřejmě ujasněnou otázku, kterou se budete Yi-Jing(u) tázat.

Především způsob dotazování je vhodné předem dohodnout.  

Klademe velký důraz na vyhodnocení výsledku. Ten Vám po důkladném zvážení všech okolností sdělíme do 48 hodin.